Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Svagt spillende Bayern kan blive drillet af Gladbach
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 37-23-40%
- Betvalue
- 1103,8%
- Spilbar ned til odds
- 1,93
- Rigtig/forkert
- 0-3
- Gladbach spiller noget af det bedste og hurtigste fodbold de har gjort længe. Der bliver spillet med højt pres og hurtige pasninger.
- Bayern vil gerne spille den op nede bagfra, men Gladbach vil rigtig gerne presse bagkæden, med deres hurtige 3-mandsangreb.
- Bayern har nu fejlet fælt de sidste 3 kampe, og det kan måske begynde at sætte sig lidt i spillerne.
- Udover det så har Bayern også haft et rigtig tæt pakket program, hvor de ikke har kunnet roterer mere end en eller 2 pladser.
- Thorgan Hazard har ikke kun levet op til niveauet fra sidste sæson, men han har også hævet det i takt med den gode angriber signing Pleá.
- Der er ikke nogen tvivl om, at Bayern har et bedre hold på samtlige pladser.
- Gladbach har ikke været helt overbevisende på udebane indtil videre, så det kræver sig de kan sætte sig godt op til kampen.
- Anfører Manuel Neuer udtaler, at han forventer de i truppen nu laver en trodsreaktion.
- Kovac har tæt på en Ph.D. i højt pres, og han vil nok kunne finde en løsning eller 2 på Gladbachs.
- Dieter Hecking har i tidligere sæsoner, prøvet blot at stille sig tilbage mod topholdene. Det har ikke fungeret for ham tidligere.
Bet365 ligger i skrivende stund i 2,02 og har været lidt stigende de sidste par timer. Oddset er højt set ift. tidligere sæsoner, hvor Bayern har været et bedre sted, samtidig med at Gladbach ikke har været på samme niveau som nu. Markedet åbnede for godt 10 dage siden i 2,3 på denne linje, men faldt hurtigt nedad.
Bethard tilbyder 2,01 og indeholder dermed også fin værdi.
En toneangivende licensløs bookmaker tilbyder 2,03.
Trupnyt:
Bayern München:
Den faste midterforsvarer Mats Hummels fik en mindre hovedskade mod Ajax og er tvivlsom op til denne kamp.
Reserve backen Rafinha er begyndt at træne med igen, men er ikke 100% endnu, og han blive muligvis heller ikke klar. Han har været ude de sidste 5 kampe.
Midtbanemanen Tolisso har ligeledes været ude de sidste 5 kampe, og det forventes stadig ikke han er klar til i morgen.
Den hurtige kant Coman har døjet med ankel problemer siden opstarten, og vil ikke komme i spil til denne kamp.
Gladbach:
Reserve angriberen Raffael blev skadet i en trænings kamp d. 06/09 og er ikke tilgænglig.
Den unge højreback Beyer blev skadet i træningen sidste uge og er stadig ude. Han har været inde og ude af holdet, men er et mindre tab.
Den langtidsskadede reserve angriber Drmic er fortsat ude.
Whoscored.com, Oddsportal.com, Kicker.de, FCbayern.com, Borrusia.de
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar