Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 15%
- Betvalue
- 3112,5%
- Spilbar ned til odds
- 6,67
- Rigtig/forkert
Igen skiller Bet365 sig ud med med deres odds på angriberen Sebastian Polter.
Godt nok er det langt fra sikkert at Wolfsburg får scoret i kampen, men 7,50 er godt nok for meget.
Unibet som normalt har gode odds, giver kun 4,30.
Wolfsburg spillede også en ok kamp sidst, men det var mod Køln og dette bliver en meget svære kamp.
Sebastian Polter.
Holdet har rigtig mange skader, 1,2 angriberne er begge ude og derfor bør der være gode chancer for at han starter.
I alt har han spillet 3 kampe for Wolfsburg.Kom ind efter 45 min ude mod Bremen, men nåede faktisk at komme frem til 2 skud, 1 af dem på mål.
I den næste kamp startede han også ude, men kom ind efter 65 min.
Her nåede han at scorer kampens eneste mål hjemme mod Stuttgart.
Sidst hjemme mod Køln fik han heller ikke lov til at starte, men ok ind i pausen og afgjorde igen kampen.
Scorede nemlig til 1-0 og havde derudover 3 skud som alle ramte målet.
Altså har manden scoret 2 gange til trods for han kun har spillet 125 min.
Meget flot snit må man sige.
Ser vi på de 2 hold.
Bayern.
Spillede rigtig skidt i den første kamp efter pausen mod Gladbach, holdet viste stor svaghed mod kontra.
Sådan forventer jeg også Wolfsburg kommer til at spille.
Men det skal med, at der kun er scoret 3 gange mod dem på hjemmebane i denne sæson, 2 af de mål dog kommet i de sidste 3 kampe.
Wolfsburg.
Har skiftet meget ud på holdet, men det gjorde det faktisk fint i den første kamp mod Køln.
På udebane er det blevet til 9 kasser i denne sæson, kun 2 gange er man gået fra banen uden at scorer.
Bla har man scoret i mod Leverkusen og Dortmund.
Self er Bayern kæmpe FAV og de vinder nok også en klar sejr.
Men det er langt fra sikkert de holder nullet, men også lige meget for dem, så længe de vinder.
Wolfsburg er heller ikke noget dårligt hold og hvis han får lov til at starte som jeg forventer, mener jeg ikke han skal give 7,50 for et mål her.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar