Tips & Spilforslag
Atletico Madrid - Bodø/Glimt: Spiller - Tacklinger: Marcos Llorente Over 2,5
2,00
Riyadh Air Metropolitano
Maurizio Mariani
Spiltip af Fønix
den
5 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Han gjer sæ nu fan
Det taler for- Hauge snitter 7 driblinger i de kampe, han er startet (6), og det er nogle af de højeste tal i CL. Senest pressede det 5 tacklinger ud af Ait-Nouri
- I 4 ud af de 6 stater er Hauges modstander gået over linjen. Det kun Slavia Prags HB, der gik under med 1. Hauge lavede også kun 3 driblinger i den kamp. Den anden gang det gik under var imod Tottenham hvor Porro nøjedes med 2 mod Hauges 3 driblinger.
- Atletico Madrid er kæmpe favoritter, men det betyder nødvendigvis ikke at de dominerer spillet kraftigt. Deres gns. boldbesiddelse i CL er en my mindre end Bodø/Glimt, og tilbage i La Liga har de også kun den 6. højeste procent, selvom de som regel er favoritter. Pointen er, at Bodø/Glimt burde få muligheden for at sætte Hauge i scene på hans venstrekant
- Llorente er alsidig spiller, jeg bedst husker fra da hans mål sendte Liverpool ud af CL på dagen hvor Covid-19 lukkede landet ned. Nu er han at finde på højre back, hvor han er fast mand. I hans 4 starter i CL har han snittet 1,8 tacklinger og 2,4 for hans ditto i La Liga.
- Indskifter tæller med.
- Bodø/Glimt har ingen andre kampe at forholde sig til, og de så godt nok skarpe ud mod City.
- Atletico er klare favoritter (Bodø er et af de hold der har tilladt flest xG imod) og hvis de kommer sikkert foran, kan kampen dø ud.
- Hvis Llorente bliver skiftet ud kan det være til en offensiv spiller i en større rokade, hvor hans "erstatning" så altså ikke står overfor Hauge.
- Bodø/Glimt kan komme foran og derfra overgive bolden totalt til Atletico
Oddsmarked
Betano med samme odds.
.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar