Match center
Vundet
Stadium 1
Spiltip af deleted-user-11346
den
2 kommentarer
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Pospisil kan dække lav linje
- Chance (Over-Under)
- 52-48%
- Betvalue
- 2106,6%
- Spilbar ned til odds
- 1,92
- Rigtig/forkert
Betting tip
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN
- Pospisil kommer med fin selvtillid efter en godkendt kval og en fin sejr over Lu i 1. runde af hovedturneringen.
- Canadieren har genfundet formen efter bl.a. skader og ser ud til at være på vej tilbage mod sin gamle for.
- Murray spiller første kamp siden Dubai, og kan godt ske at skulle bruge lidt på at komme i gang mod en Pospisil, der er spillet godt ind.
- 3 af de sidste 4 år er Murrays første kamp gået over linjen, mod bl.a. Rosol og Granollers.
- Pospisil server godt og får han gang i den, så kan han godt komme til at hente de partier han skal bruge.
- Canadieren har presset Murray over linjen i 3 ud af 4 indbyrdes, dog var den eneste der ikke gik over netop i Indian Wells i 2015.
- Jeg havde forventet mindst en 19,5 linje her, og er positivt overrasket over et odds på 2+ på en 18,5 linjen med en Pospisl der trods alt er 10-5 i år.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED
- Murray er på dagen klasser over Pospisil, og er han i fuld fokus fra start, kan det komme til at gøre ondt på canadieren.
- Pospisil er ikke tilbage på sit gamle niveau endnu, og mangler stadig nogle ting i sit spil, der kan give ham problemer.
- Murray kommer med stærk form fra Dubai, og man kunne godt forestlle sig at han har tænkt sig at fortsætte i samme spor.
- Pospisil tabte stort til Murray da de mødtes i Indian Wells i 2015, og en gentagelse er ikke umulig, hvis Murray får fat i Pospisils serv.
- Murrays form ser skarp ud lige nu, og en Murray med både god kampform og stærk psyke er ikke sjov at møde i en ATP 1000.
- Det er stadig svært at vurdere hvor Pospisil er, og han var heller ikke uden problemer hverken mpd Lu eller i kvalen.
Argumentpunkter i kursiv: Argumenter jeg mener oddssætterne/markedet overser/fejlvurderer
MARKEDET
888Sport/Unibet ligger med flotte 2,05 på over 18,5, mens man kan hente 2,01 ved Jetbull, der også giver god værdi. Danske Spil og Betsafe/Nordicbet har 1,95.
De mest markante uden licens ligger omkring 2,16.
Jeg har sat 1-2 cv til omkring 95-5.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar