Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 50-50%
- Betvalue
- 2110%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
Disse to spillere skulle have mødt hinanden i Davis Cup, men kampen blev aflyst fordi Italien vandt opgøret 3-1 efter en endnu flot sejr af Fognini. De skal dog møde hinanden i første runde af St. Petersborg og jeg poster derfor tippet igen .Andrey Rublev er en spiller man skal holde øje med. Den kun 17 årige unge energiske russer besidder et stort talent, og selvom han pt er rangeret som nr. 176 i verden, vil der ikke gå længe(1-2 år) inden vi vil have ham at finde i top 50. Ja han har endda et potentiale til at spille sig i top 10 i verden på den længere bane. Rublev har bevist sit talent ved en fornem præstation til US open hvor han kvallede sig ind i turneringen gennem 3 stærkt spillede kampe, og herefter gav Kevin Andersson(12) kamp til stregen ved at fremtvinge 2 tiebreaks og tabe 3-1.
Ladbrokes åbner med odds 2.20 på denne kamp og jeg forventer at bet365 kommer til at åbne i samme odds. Afvent og se, ellers er odds 2.10 også godkendt.
Derfor skal du spille den
- Rublevs modstander Bolelli er i dårlig form og røg ud af US Open med et brag af et nederlag på 3-0 i 1. runde til Goffin.
- Rublev har en edge i form af sit unge og energiske jeg og vil komme stærkt ud til denne kamp.
- Bolelli Har præsteret skidt på det seneste og er måske gået på ferie.
- Bolelli tabte første opgør i Davis Cup 3-0 til Gabashvili, ikke imponerende.
- Rublev på hjemmebane og vil nok gerne bevise sit værd overfor hjemmebane publikumet efter nederlag i Davis Cup.
Det skal du holde øje med
- Hjemmebanen kan dog være en hemsko for Rublev i form af nerver.
- Rublev tabte første opgør i Davis Cup 3-0 til Fognini, der dog er i foryngende form for tiden og kommer med god selvtillid efter en flot US Open.
- Rublev er ung og kan derved have svært ved at holde fokus over en potentiel 4-5 sætters kamp.
Alt i alt en meget åben og lige kamp. Derfor findes der værdi på odds 2.20 til Rublev. Jeg tror Rublev har en lille edge over Bolelli i form af hans unge og energiske talent og jeg tror vi vil se ham komme stormende ud til denne kamp og tage første sæt med et break. Rublev havde flere sæt bolde mod en velspillende fognini i første sæt, men kunne ikke formå at holde konsentrationen ovenpå den skuffelse det var, at smide første sæt. Denne fejl vil han dog højst sandsynligt ikke gentage i denne kamp. Jeg tror faktisk, netop Bolelli vil have en større tendens til at miste modet, hvis først han kommer bagud.
Held og lykke til dem der spiller.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar