Spiltip af filihankatten
den
1 kommentar
21 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kunne godt se Hatouka have lidt ekstra
itf kvinder - Dubai - hard
- Chance (1-2)
- 46-54%
- Betvalue
- 1102,6%
- Spilbar ned til odds
- 1,85
- Rigtig/forkert
- 2-1
Betting tip
- Lige nu er det Hatouka der præsterer bedst. De skiftes lidt med dette i løbet af året, men kan godt have noget at sige til dagens opgør.
- Tikhonova vil jeg normalt give egde på serven. Hatouka har dog holdt høje 1 serv procenter, og der er der mere overall efterfølgende at kunne være bedre på.
- Tikhonova er kommet skidt fra land i de fleste sæt, men har hevet den hjem alligevel. Hatouka er dog en momentumspiller, så kommer hun foran stikker hun ofte af.
- Tikhonova var nede med MP i 1 runde men vendte slaget, sådan en oplevelse kan give vinger.
- Hatouka fører 2-1 h2h, men det har som sådan været tætte kampe hver gang.
- Hatouka giver altid en mulighed eller to væk. Er russeren klinisk kan dette i sig selv sende hende i mål.
Oddsmarked
Unibet/Expekt/Mr Green 1,90 - Betinia 1,84 - Betfair og Bet365 1,83.
Kan dog kun lige snige førstnævnte gruppe over værdigrænsen, så ikke det store udvalg her.
Det kan godt være at Tikhonova kan have lidt mere i banken overall, da Hatouka i denne uge stiller op i fjerde forskelligt land på 4 uger. Hatouka har dog haft hviledag og har ikke været ude i en 3 timers basker, som Tikhonova oplevede tidligere på ugen.
God kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar