18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Wolverhampton-Fulham (21/08)

Jesper Ambrosius har lagt en analyse op på denne kamp.Analysens indledning:William Hill er et godt stykke over markedet med dette spil. Det undrer mig, for hverken Wolverhampton eller Fulham har for vane at holde sig fra mål på hhv. hjemme- og udebane.

Wolves spillede ikke en eneste kamp 0-0 i sidste sæson, og der blev scoret minimum 2 mål på Molineux i 17 ud af 19 kampe og minimum 3 mål i 13 ud af 19 kampe. Kun tre gange lykkedes det Wolves ikke at score på egen bane (mod Everton, Liverpool og Arsenal).

14 ud af 19 af Fulham's udekampe endte med mimimum 2 mål, og kun seks gange lykkedes det dem ikke at score i disse (hvoraf fire af kampene var mod Man Utd, Chelsea, Tottenham og Liverpool).

De to hold har mødt hinanden fire gange de sidste to sæsoner, og her er tre af kampene endt med mål til begge mandskaber.
Denne tråd er relateret til Wolverhampton - Fulham

3 Kommentar

Tilføj kommentar