18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

VM håndbold u20

19 kommentarer
2 Visninger
Slet ingen som har kigget på turneringen her? Allerede i kvartfinalen.

Må ærligt sige jeg har selv svært ved at finde for meget info om alle kampene.

Men ud fra hvad jeg kan se på bracket og odds. Så har Danmark uden tvivl en meget lettere vej til finalen i forhold til russerne som ryger ind i Norge i kvarten, og formentlig Sydkorea som de tabte til i 2014.

Hvorimod Danmark smadrede Frankrig og møder nu Sverige og dernæst vinderen af Rumænien/Kroatien. Jeg ved Rumænien er forsvarende mester. Men som de har spillet under denne turnering, er jeg meget sikker på vi ser et dansk hold i finalen.

Russerne for dem venter allerede en svær kamp mod Norge i dag. Og dernæst en semifinale mod enten Tyskland/ Sydkorea. Jeg har kun kunnet finde odds på danskespil. Men i forhold til bracket, er odds 3,75 på dansk sejr meget meget højt synes jeg.

Ja russerne er på hjemmebane, og skal være favorit. Meen, kan både ske overraskelser mod Norge, eller hhv Tyskland/Sydkorea hvor Sydkorea jo netop slog russerne i 2014.

Dog er det svært for mig at finde mange nyheder bortset fra de nordiske lande. Nogle der har nogle input her ville det være lækkert.

19 Kommentar

Tilføj kommentar