18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Valencia-BATE Borisov (07/11)

Soldado gjorde det onde ved BATE i det første opgør mellem de to mandskaber, hvor angriberen scorede alle tre mål i 3-0 sejren i Hviderusland.

Valencia, der ikke har tabt i syv CL-hjemmekampe i træk, forventes derfor ikke at have de store problemer med at hviderusserne - men BATE har med sejre over Bayern München og Lille vist, at de ikke skal afskrives uden videre.

Begge hold har seks point og kan BATE komme afsted med ét point vil det bestemt være at betegne som en succes, men hjemmestærke Valencia kan med en sejr skyde sig meget tæt på det videre avancement.

Valencia kan stille i nogenlunde stærkeste opstiling. Goal.com forventer den ser sådan ud:

Alves
Pereira, Rami, Costa, Cissokho
Gago, Tino Costa
Feghouli, Jonas, Guardado
Soldado

BATE er uden Alexander Pavlov (ang) der har karantæne efter tre gule kort i turneringen. Goal.com forventer følgende startopstilling:

Gorbunov
Polyakov, Filippenko, Simic, Bordachov
Olekhnovich, Likhtarov, Volodko
Bressan, Hleb
Rodionov

Mvh.
Martin, BetXpert
Denne tråd er relateret til Valencia - BATE Borisov

Tilføj kommentar