Asger Hess-Olesen har lagt en analyse op på denne kamp.Analysens indledning:Caltanisetta Challenger, 2. runde (grus, ude)
De Bakker er favorit i kampen mod Di Mauro, som altid er en tricky modstander på hjemmebane i Italien. Veteranen har det med at levere gode præstationer og kan drille de fleste. Jeg tror han har fin chancer for at drille De Bakker. Hollænderen er ikke den samme spiller som for nogle år siden og mangler stabilitet. Han var i tre sæt i 1. runde mod Naso, og selvom han vandt andet og tredje overbevisende, så viser det alligevel, at han er til at tale med.
De Bakker er favorit i kampen mod Di Mauro, som altid er en tricky modstander på hjemmebane i Italien. Veteranen har det med at levere gode præstationer og kan drille de fleste.
Jeg tror han har fin chancer for at drille De Bakker. Hollænderen er ikke den samme spiller som for nogle år siden og mangler stabilitet. Han var i tre sæt i 1. runde mod Naso, og selvom han vandt andet og tredje overbevisende, så viser det alligevel, at han er til at tale med.