18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Slovakiet-Slovenien (29/04)

Mike Larsen har lagt en analyse op på denne kamp.Analysens indledning:Når der ikke er ishockey i AL-Bank Ligaen, så er der én ting, som jeg ser frem til, og det er A-VM. Den officielle åbningskamp står mellem Slovakiet og Slovenien, selvom der er spillet ét par kampe inden da.

Slovakiet til at vinde med 3 er måske lavt sat, og de andre bookmakere er oppe i en linie på 3,5, og det er nok også der, at den rettelig burde ligge. Det er Sportingbet ikke helt på linie med, og tilbyder odds 1,60 på, at Slovakiet vinder med 3. Det ser jeg rimelig værdi i.
Kigger man på holdene, så taler det bestemt for spillet, da man har spillere, der er klasser bedre end Slovenien. Det taler mod spillet, at det er 1. kamp ved VM, og spillerne skal først spilles sammen.
Jeg forventer dog en kamp, hvor Slovakiet kommer til at styre kampen, og slovenerne kommer til at hænge efter slovakkerne.

Odds 1,60 på Slovakiet -2,5 er spilbart. Der er også en smule værdi i odds 1,75 ved bwin på Slovakiet -3, hvor man får indsatsen tilbage ved en slovakisk sejr på præcis 3 mål.
Denne tråd er relateret til Slovakiet - Slovenien

Tilføj kommentar