18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Sebastian Giovinco - (DNB: David Villa) - Andre

Spændende spil. Jeg er umiddelbart enig. Det tæller også op, at Jozy Altidore er blevet skadet (6-8 uger), og at Giovinco derfor kommer til at spille helt på toppen - og sparke alle straffespark.

Men det er vel ikke sikkert, at Giovinco undgår EM. Jeg ved godt, at han ikke er med i den nuværende trup, men mon ikke det skyldes, at Toronto spiller et par kampe. De italienske spillere med betydningsfulde kampe i Europa er jo heller ikke med.

Umiddelbart ser jeg dog Kei Kamara som en større trussel end Villa efter skiftet til NE. Her bliver han delt helt store stjerne, og klubbens spillestil passer perfekt til ham.

Inden sæsonen kastede jeg lidt penge efter CJ Sapong, og han har indtil videre leveret. Oddset er dog faldet en del og ligger lige på grænsen for værdi i mine øjne. Men ham savner jeg lidt, at du nævner blandt konkurrenterne.

6 Kommentar

Tilføj kommentar