18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Rotherham-Lincoln: kommentar

Hm.
Havde også denne kamp i tankerne, da jeg så odds 4 på StanJames! Syntes umiddelbart, at det var et overodds, men da jeg kiggede nærmere på kampen, affejede jeg den.
Jovist, Lincoln er inde i en god stime, mens Rotherham er inde i en dårlig - men har du taget modstanderne i betragtning?

Rotherham seneste 10: 3-2-5, målscore 11-13. MEN det har været mod nr. 6, 7, 1 (U), 2, 5, 16 (V), 6 (U), 14 (Lincoln, V), 1, 21 (V).
De seneste 4 hjemmekampe har været mod nr. 4, 3, 11, 1, derfor man ikke har fået mange point.

Lincolns seneste 10 kampe: 7-1-2, MEN mod nr. 21, 17, 8, 21, 13, 23 (T), 22, 5 (Rotherham, T), 8, 19 (U). Målscoren for de ti kampe er 19-10.
De seneste 4 udekampe har været mod nr. 12, 16, 23, 2 (denne var dog flot), derfor man har fået mange point.

Kan ikke finde noget om skader hos Lincoln, men Rotherham har ikke nogle væsentlige af hvad jeg kan se.

Vil give Rotherham lige omkring de 50 % qua hjemmebanen og det faktum, at de har mødt KLART bedre modstand end Lincoln, og dermed er der ikke rigtig nogen værdi i hverken odds 2 @ Bet365 eller 1.94 @ Pinnacle for X2. Denne kamp bliver et no-bet fra min side, selvom jeg ved første øjekast også selv syntes, at den så god ud.
Denne tråd er relateret til Rotherham - Lincoln

7 Kommentar

Tilføj kommentar