18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Odense-Rødovre: kommentar

Citat: &#39Skadesmæssigt ser der ikke ud til at være noget i Odense til denne kamp, så man kan stille i stærkeste hold til sæsonen.&#39

Det lader til, at det skulle gå meget hurtigt med denne analyse, for det havde ikke krævet mange klik på nettet, for at finde frem til mange skader hos Odense.

Henrik Benjaminsen, Fredrik Hentze, Mads True, Stefan Lassen og Kimmo Vesa. Alle disse er ude, og det svækker i betydelig grad værterne, der bl.a kun har 5 backer klar til kampen, og givetvis må spille med Thor Dresler som 6.back for anden kamp i træk.

Rødovre mangler Derek Eastmann, som det eneste betydelige fravær.

Synes det er synd, at smide sådan en ufyldestgørende analyse ud på siden, hvor der er så klare mangler! Så hellere lade være, med at skrive noget, hvis ikke det kan gøres ordentligt. Du argumenterer faktisk stort set ikke for krydset, men skriver kortfattet, om absolut ingenting.

Det ligner en skabelon, som kunne bruges til samtlige kampe. Krydset er bestemt ikke en umulighed, men 2-tallet virker langt mere oplagt, så kan den forsigtige jo spille X2.

Bobby O.
Denne tråd er relateret til Odense - Rødovre

20 Kommentar

Tilføj kommentar