18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

OB - FC Midtjylland

3 kommentarer
89 Visninger
Overvejer her, at der er værdi på DNB til 1,50 på FCM ved Bet365 eller ... kan fås 1,51 ved at kombinere oddset med 3,55 på uafgjort med 28,17% af indsatsen og Nordic på udesejre til FCM på 2,10 med 71,83%.

Oprindelig var jeg ude efter 1X på OB til 1,92 ved at kombinere to odds, da markedet stod alt for højt og gjorde FCM til for store favoritter, men nående ikke at skrive inden markedet havde rykket sig meget ( 888.dk 4,10 på hjemmesejre og Nordic på 3,60 ved uafgjort).

H2H har OB kun vundet en gang hjemme i ligaen over FCM i 5 kampe, de er er endt uafgjort, og FCM har ligeledes kun vundet en gang. Jeg syntes værdien er væk på OB inden for den sidste time... FCM går efter the double.

Generelt over de sidste 5 har FCM vundet to gange og OB 1 gang og 2 uafgjort. Når det kommer til rotation i forhold til pokalkampe, så mener jeg FCM har en bredere trup til det formål end OB. FCM har en trup, som er sammensat med det formål, at spille mange kampe: ( Champions Leauge), Superliga og Pokal ... 3 dage efter møder OB AGF hjemme og FCM møder Horsens hjemme i ligaen.
Denne tråd er relateret til OB - FC Midtjylland

3 Kommentar

Tilføj kommentar