18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Min kupon søndag

Jeg spiller følgende kampe i dag, som jeg mener er rimelige sikre.

Clyde - Celtic 2 1.125
Treviso - Roma 2 1.50 (moneyline)
Burton - United 2 1.083
Chievo - Lecce 1 1.222 (moneyline)
Lazio - Ascoli 1 1.142 (moneyline)
Fulham - Orient 1 1.055 (moneyline)

Samlet odds (inkl. moneyline): 2,69
Indskud : 700
Bookmaker: Sportingbet

Lidt begrundelse for spil:
* Celtic: nr. 1 i skotlands bedste række mod Clyde (hvilken række spiller de egentlig ?), det er ligegyldigt, tror Celtic får en stor-sejr her ligesom sidst, da de mødtes, hvor Celtic slog dem 5-0.
* Roma: Roma har mistet Cassano, men stadigvæk har de vel et bedre hold og mere kvalitet end bundholdet Treviso. Romerne vandt sidste kamp ganske flot 4-0 over Chievo, og har en udebane stat, som hedder (3-4-1). Jeg tror de kan slå svage Treviso.
* United: Der er ikke så meget at forklare. United skal simpelthen være i stand til at smadre et hold som Burton fra Conference League, 2-tallet giver heller ikke ret meget, men den skal forrentes på min kupon.
* Chievo: siden oprykning til Serie A har Verona-klubben vist stabilitet i italiens bedste fodboldrække, og ligger pt. på en 6. plads med en hjemmebane stat på (4-3-1), mens Lecce ligger tredjesidst med udebane (1-0-8), tror jeg de får det svært i Verona.
* Lazio: har en masse gode spillere, og især mange gode angrebspillere, og starter i dag med 3 angribere. Lazio har ikke tabt på Olimpico endnu, mens Ascoli ikke har besejret nogen på udebane. De ligner et sikkert kryds, men jeg tager ingen chancer... moneyline til odds 1.142 er godkendt.
* Fulham: FA CUP-turneringen byder traditionelt på spændning, drama og overraskelser, men i dag tror jeg på en sikker Fulham-sejr over Orient. Fulham har vist gode takter i PL Calvin Cottage.


Konklusion: sikre kampe til odds 2.69

Det burde ikke gå galt eller hvad ?

38 Kommentar

Tilføj kommentar