18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Marius Copil-Jan-Lennard Struff (19/03)

Asger Hess-Olesen har lagt en analyse op på denne kamp.Analysens indledning:Miami, 2. runde, kvalifikation (hardcourt, ude)

Copil formåede at fortsætte sin flotte form med en komfortabel sejr over Darcis i 1. runde kvalen. For mig var det en sejr der understreger at Copil er i rigtig fin form. Derfor er han også min favorit i dag, og jeg tror oddset kommer til at falde på ham hen mod kampstart.
Struff slog Karlovic, hvilket han får lidt kredit for i oddssætningen, men bedre sejre har han heller ikke leveret og synes Copil ligner en mand med en anelse mere erfaring i en turnering på denne størrelse.
Denne tråd er relateret til Marius Copil - Jan-Lennard Struff

2 Kommentar

Tilføj kommentar