18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Man utd-Arsenal, middlesbrough...

Så er der storkamp. Manchester er rimelig godt kørende for tiden, mens arsenal måske tænker for meget på champions league???
Manchester må undvære Gabriel heinze, scholes, allan smith og wes brown(ny indkøbet vidic erstatter brown i forsvaret).

Arsenal ventes at bruge robert pires fra start og adebayor også. Tvivlsomt om wenger tør bruge sol campell som jo er klar igen.

Dommeren er graham poll, som dømte det sidste opgør som endte målløst 0-0. Hvor han i sidste kamp gav 3 gule kort til united og 2 til arsenal. Mener klart at united har fordelen ved at kun koncentrere sig om premier league, en smal 1-0 sejr til hjemmeholdet. Chanceprocenter???

__________________________________________________

Middlesbrough-newcastle... x. Middlesbrough har været ude i hård uefa cup kamp, begge mandskaber kan intet nå, kan heller ikke rykke ned. så derfor dette x. 3 foregående møder er endt uafgjort, Newcastle har bedst tag på middlesbrough ser det ud som om.

7 Kommentar

Tilføj kommentar