18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Liverpool - PSV...

Synes slet ikke oddsne på den her kamp stiller sig op af formen for de 2 hold.

Det kører ikke ligefrem for liverpool i den hjemmelige liga for tiden hvor man indtager en skuffende 10. plads. Sidste kamp mod Middlesbrough var rigtig skidt, hvor liverpool slet ikke fik sat sig på noget tidspunkt. Heldigvis for dem gjorde Middlesbrough heller ikke, så de delte i porten uden scoringer..
I champions league har de haft noget mere held med spillet, og det eneste pointtab er kommet mod aftenes modstander..

PSV er over i den anden grøft. Her skal man helt tilbage til den 1/10 siden man satte point til i den hjemmelige liga, og har ligesom Liverpool kun sat point til i champions league mod ovenstående.
Om det er på hjemmebane eller på udebane er psv næsten altid garant for en røv..... af mål.. På hjemmebane er de slet ikke til at styre (uhyggelige 23-3), menes man på udebane senest gjorde det af med formstærke ajax.

Skader har jeg ikke lige haft tid til at tjekke op på, så hvis det var nogen der havde tid til det ville det være fint..

Ang aftenens væddemål:
Jeg synes oddssætterne er way off på den. Lad os starte med min chancevurdering..

40-35-25 (altid svært med chancevurderingerne, og er måske tilbøjelig til at fjerne et par af liverpools % til fordel for uafgjort)

Jeg havde faktisk forventet at oddsene ville være minimum omkring de 2 for hjemmesejren, men det højeste lige pt er nordicbet med 1.75.. Gennemsnittet er omkring 1.65 hvilket vil sige at de sætter liverpool til omkring 60% chance for at vinde. Crazy..
De spændende odds synes jeg derimod er at finde på X og 2. Remi fås til odds 3,5 hos betson (betvalue 122,5) og 2 tallet til flotte odds 6 hos samme firma (betvalue 150).
Er det lidt mere safe man går efter fås X2 til omkring 2.2...

Kommentarer udbedes tak:)

Kristian

7 Kommentar

Tilføj kommentar