18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Liverpool-Barnsley: kommentar

uden af det behøver at blive nogen massakre, så synes jeg faktisk at værdien ligger i det omvendte tegn, dvs. lfc asian -2.

Jeg tror vi snakker lfc sejr på 2-3 mål.

Der er en vigtig kamp for Liverpool i midtugen, men FA cuppen må blive en prioritet for dem, da mesterskabet ser usandsynligt ud i øjelikket.

Måske sparer Liverpool ganske rigtig nogle folk, men det er ikke ubetydelige skader som barnsley render rundt med heller.

Havde denne kamp været på udebane, havde jeg været langt mere påpasseligt, men hjemme på anfield tror jeg ikke Barnsley kommer i nærheden af hverken point eller smalt nederlag.

Du nævner at Liverpool måske vil trække håndbremsen hvis de kommer hurtigt foran. Faktisk tror jeg at dette vil have en modsat effekt. Svært at komme tilbage på anfield og få noget med hjem hvis man er nede 0-1 hurtigt!

Desuden har mange af liverpool spillerne noget at bevise idet spillet har været alt andet end fremragende på det seneste.

Man kan håbe på et stigende odds i løbet af dagen afhængig af lfc start 11, men 1.93 i går på bet365 har dog fået chancen.
Denne tråd er relateret til Liverpool - Barnsley

6 Kommentar

Tilføj kommentar