18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Helsingborgs IF - Östers IF

Helsingborgs IF - Östers IF
Thu 19-10-2006 19:00

udehold scorer
ja: 1,65
nej: 2,05
Chancevurdering 55,41% 44,59%
ud fra expekt syn på det.

Nej til odds 2,05 er fremragende hvis man ser på faktorerne!

som man kan læse i analysen på betxpert.com

er det såldes:

Helsingborg kan ikke nå at vinde mesterskabet (teoretisk stadig muligt). Så de går med fuld skrue til den i aften.

Helsingborg slog östers med 4-0 hjemme og senes 3-0 ude mode östers.
så östers har slet ikke scoret mod Helsingborg i denne her sæson.

Østers situation er således at de ligger i bunden, og kæmper om ikke at rykke ned. der er stadig 4 kampe tilbage. de skal møde Gais på udebane på søndag. Hvis de skal gøre forhåbninger om at blive i ligaen skal de så Gais som høre blandt bundholdene.

Helsingborg vil have boldbesiddelse på mindst 70 %, östers vil sikkert pakke sig godt bagi og satse på kontra foldbold. östers spillerne ved at de har tabt stort til Helsingborg i denne her sæson. selv træneren ved det. så östers mandskabet kommer ikke helhjertet ind i denne her semi finale.

En anden grund er også at vejen til semi finalen har været forskelligt. Helsingborg har haft en meget hårdere vej til semifinalen end östers. östers har mest mødt hold i lavere rækker.

så en nej til at östers får scoret i denne her kamp og enda til odds 2.05 er det værd at spille på.

jeg fyrer selv lidt af fra min gevinst ved chelsea kampen.

håber på feedback
( min dansk ikke så godt, er ikke fra Danmark)

1 Kommentar

Tilføj kommentar