18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Frankrig Le Championnat

Lørdag 6. december: Igen har manglende tid forringen analyserne. Der er dog 2 gode spil i dag - Auxerre ude og Bordeaux hjemme. De øvrige 4 lørdagskampe kan ikke anbefales. Gårsdagens 2 tip kostede mig i øvrigt dyrt. Ganske vist vandt Lyon hjemme, men for 117. gang missede jeg et kryds, da Monaco besluttede sig for - efter en dårlig første halvleg - at score ikke een, men 2 gange efter pausen. Resultat: Marseille-Monaco 1-2. Jeg tror jeg lægger krydserne på hylden for en stund.

GENERELT:

N.B. Pas lidt på, når I spiller på franske kampe. Den franske liga er en troløs kvinde; uforudsigelig, charmerende, frustrerende. ´Det går som vinden blæser,´ som TIPS-bladet skriver. Derfor de relativt høje odds, og derfor de mærkelige resultater ind i mellem.

Og derfor må følgende statistik aldrig blive en kørestol, allerhøjst benyttes som krykke: I sæsonen 2002/2003 endte 49% af kampene med hjemmesejr, 28% endte uafgjort og 23% gav en udesejr. Der scoredes i snit 2,2 mål per kamp.

N.B. Der tages forbehold for sidste øjebliks ændringer i spillertrupper og opstillinger.

N.B. V betyder Vundet, T betyder Tabt, U betyder Uafgjort.

N.B. Mht asian handicap: Se forklaring på italiensk serie B-siden: http://www.sportsindex.dk/eksp…


SPÅDOM/GENNEMGANG samt KØB/SALG:

Flyttet til Profilen (til venstre) - af hensyn til overskueligheden.
 

http://www.betxpert.com/eksper…

Tilføj kommentar