18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Dalum-Skive X2

2 Visninger
Jeg har lagt 2000 kr. på følgende kampe:

Dalum-Skive X (odds 4,00)
Jetsmark-Svendborg 1 (odds 1,85)
Ikast-Krim L 0-5 2 (odds 1,7)

1000 kr. hos DTT

Dalum-Skive 2 (odds 4,30)
Jetsmark 1
Ikast 2

1000 kr. hos DTT

Kommentarer:

Det er da helt ude i skoven at lægge penge på Dalum til odds 1,5-1,65! De har været heldige i de første kampe, og Claus Nielsen kan ikke være på toppen hvis han spiller. Skive derimod har et meget bedre hold end placeringen i bunden af rækken antyder. Med Johnny Tveen tilbage i stalden og med Skives storsejr over Svendborg er der ikke meget der tyder på at Skive taber denne kamp - uafgjort er i øvrigt et særdeles godt resultat for begge parter.

Jetsmark har jeg spillet fordi både Tipsbladet og Tage Lægaard varmt anbefaler dem, og fordi Svendborg ikke er blevet bedre efter de har skilt sig af med en del spillere i vinterpausen, tværtimod

Krim taber ikke med 5 mål mod Ikast, hvilket også DTT har indset efter de har nedjusteret odds på Krim 0-5 fra 2,05 til 1,70. Krim er et klassehold. Jeg tror DTT er blevet BOMBET med spil på Krim.

Held og lykke med jeres spil herfra. Jeg håber at indkassere omkring 13000 kr. på søndag.

Tilføj kommentar