18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs: 1

Hej alle sammen

Jeg prøver igen. Brændte jo nallerne sidst på Nets men sådan kan det jo gå når det ene hold vil det mere end det andet!

Til gengæld tror jeg meget på Mavs i nat! De kan tage et stort skridt videre mod finalen ved at vinde denne kamp. De føre i forvejen serien 2-1 og så spiller de desuden på hjemmebanen!

Spurs har ikke gjort det godt nok og det har resulteret i 2 nederlag i træk. Sidste nederlag var på 1 sølle point - så kan det ikke blive mere surt.

Duncan som må siges at være den altoverskyggende stjerne på Spurs´ hold har gjort sit for at holde Spurs inde i kampen men om Duncan og co kan komme sig over det sure nederlag i nat tvivler jeg på.

Spurs spiller generelt noget rigtig flot defends men det har ikke rigtig lykkedes dem at holde Mavs fra fadet de sidste 2 opgør.

Mavs ser til gengæld meget gode ud for øjeblikket! De kan med en sejr tage føringen 3-1 og så tror jeg faktisk at den serie er slut! Selvfølgelig vil Mavs gøre ALT hvad de kan for at vinde denne her og jeg tror at hjemmebanen vil gøre udslaget!

Hvad siger i?

Edderkoppen

9 Kommentar

Tilføj kommentar