18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Dagens Fidus

Tilbagebetaling, aktuel måned: 154% (Balance: 8,70)

Fiduseriet fik endnu et saftigt kryds i posen med gårsdagens 1-1 mellem AIK og Djurgården. Tak til John Hansen for det fine tip.

I dag bryder vi fidus-etiketten en smule - vi udlægger nemlig et tip til en kamp der ganske vist starter i dag (faktisk snart, om to timer, så skynd dig at tjekke Peter Corneliussens analyse), men først afgøres i morgen. Der er dog tale om et fint spil, så vi fejer etiketten ind under gulvtæppet.

2005-verdensmester og nuværende rangliste-etter Shaun Murphy spillede sig videre fra første runde med en klar sejr over Dave Harold. Nu venter Alister Carter som slog Barry Hawkins i en tæt match. Murphy viser stor stabilitet, og hans lange pots giver ham muligheden for hurtigt at få sat gang i nogle pæne breaks. Carters modstander i første runde, Barry Hawkins, er på nogenlunde samme niveau som Harold, og Carter var på ingen måde overbevisende i sit spil.

Handicapsejren til Murphy er flot betalt. 

Dagens fidus er i dag fundet af Jens Bøye

http://www.betxpert.com/eksper…

1 Kommentar

Tilføj kommentar