18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Dagens Fidus

Tilbagebetaling, aktuel måned: 34% (Balance: -3,28)

Man kan ikke just påstå at det var tale om en uheldig stolpe-ud for torsdagens fidus... Anderlecht skulle have point, men tabte hele 0-5 til Bayern München i UEFA Cuppens ottendedelsfinale. Av. Det skal med at belgierne fik en mand udvist ved 0-1 - men selv 11 mod 11 ville de nu nok have fået tæv mod et velspillende og -skydende tysk mandskab.

Så nu er det i dén grad op ad bakke for Fiduseriet. Marts måned har ubehageligt røde tal på bundlinjen. Men som en anden Sisyfos tager vi byrden på nakken og siger som Barack Obama: Yes we can!

I dag smutter vi til Irland hvor en ny sæson går i gang. Brian Villadsen har fidus til klubben med det patriotiske navn, St. Patricks, i hjemmekampen mod karantænesvækkede Sligo Rovers.

Som Brian vover vi et øje og går efter en handicap-sejr til hjemmeholdet. St. Patricks skal altså vinde med mindst to mål. Ikke ligefrem sandsynligt, men ikke langt fra - og oddset er flot. 

Dagens fidus er i dag fundet af Jens Bøye

http://www.betxpert.com/eksper…

Tilføj kommentar