18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Colon-Olimpo (09/04)

Anders Diaz har lagt en analyse op på denne kamp.Analysens indledning:Både Colón og Olimpo har haft gode offensive takter i deres spil indtil videre med hver deres ’goleador’. Maggioli på udeholdets side har overrasket alt og alle med fem flotte scoringer, mens det er et mere velkendt fænomen at Estéban Fuertes hos rød-sorte Colón har nået samme antal. (Det bør dog nævnes at Ezequiel Maggioli i sidste uge vendte tilbage fra en skade, og ikke virkede i topform i matchen mod Vélez sidste lørdag - og han er derfor måske knapt så skarp som tidligere i turneringen)

Endvidere fortæller sæsonstatistikken en historie om to hold der ligger et pænt stykke over 3 scoringer per kamp, og da den dygtige offensive dynamo, Lautaro Acosta, nu igen er klar for Colón giver både statistik og trupnyt overvejelser hen i retningen af en høj målscore.

At 10Bet har valgt at udbyde spillet ”over 2,5mål” til odds 2,24 skal vi blot glæde os over, for der er helt sikkert god betværdi at hente her.
Denne tråd er relateret til Colon - Olimpo

2 Kommentar

Tilføj kommentar