18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Colombia-Peru: kommentar

Jeg har selv set på denne kamp og er blevet glad for odds 1,30 fra Betsafe DNB for at Colombia scorer første mål i kampen.
Den store forskel på dette spil og odds 1,35 for hjemmesejren er, at her tilbagebetales indskuddet ved 0-0.

Colombia har kun scoret 6 mål i 13 kvalifikationskampe, da den defensive fokusering sandsynligvis kommer til at koste dem VM billetten.
Colombia har forresten Inters Iván Córdoba tilbage i startopstillingen efter to års pause.

Der er andre ændringer efter 1-0 nederlaget i Argentina, hvor det specielt er overraskende, at angriberen Radamel Falcao García starter på bænken.

Men Peru uden de offensive profiler Claudio Pizarro Paolo Guerrero og Jefferson Farfan burde ikke kunne hente noget som helst i Medellin.
Peru har en samlet målscore på udebane på 1-20!
Denne tråd er relateret til Colombia - Peru

1 Kommentar

Tilføj kommentar