18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Brøndby IF - Esbjerg fB

Jeg kan ganske simpelt ikke se værdien i det her bet. Du skriver, at Esbjerg er 11 point foran Hobro, og derfor er resten af sæsonen "træningskampe". Hvis jeg kender Jonas Dal ret, så findes der ikke badebilletter. Og manglende taktiske evner? Hvor kommer det fra?

Du skriver desuden, at EfB er markant bedre end i efteråret. Faktisk er der kæmpe forskel fra efteråret til nu. Forsvaret står godt, og angrebet scorer mål. Samtidig har BIF ikke slået Esbjerg i næste to år og har en del tvivlsomme spillere.

I de seneste 10 opgør i Brøndby har BIF kun vundet 2 kampe. Esbjerg har vundet 3, mens 5 kampe er endt uafgjort.

Ud fra statistik, form og historie ser jeg en meget tæt kamp, der sagtens kan ende i kryds eller på en heldig dag en Esbjerg-sejr.
Denne tråd er relateret til Brøndby IF - Esbjerg fB

5 Kommentar

Tilføj kommentar