Nyenstad Den her analyse er altså tynd Nyenstad, spillet skal jeg ikke vurderer om 3.95 er for højt på Schnur. Men argumenterne misser altså meget af helheds billedet, som jeg syntes du "snyder" din læsere med. Stebe vinder to gode sejr i kvallen over Chung & Otte, hvor begge er gode indendørs hard court spillere. Derudover har du slet ikke kigget på Schnur resultater I europa og generelt udenfor NordAmerika, udover Bangalore/Pune har han ikke hevet mange points hjem udenfor hjemmezonen. Eneste sejre i Europa er i Jerusalem challenger & Surbiton Challenger (græs). Derudover kommer han fra tre store "snittere" i Asien udover Andujar kampen som du nævner, taber han også 2 & 2 Dzumhur, 3& 3 Norrie. Der virker til at det er gået lidt for hurtigt, da du også har undladt alle dine gode stats i denne analyse. Der må være nogle stats fra Stebes seneste kampe i kvallen og Schnurs kampe i Asien.
Den her analyse er altså tynd Nyenstad, spillet skal jeg ikke vurderer om 3.95 er for højt på Schnur.
Men argumenterne misser altså meget af helheds billedet, som jeg syntes du "snyder" din læsere med.
Stebe vinder to gode sejr i kvallen over Chung & Otte, hvor begge er gode indendørs hard court spillere.
Derudover har du slet ikke kigget på Schnur resultater I europa og generelt udenfor NordAmerika, udover Bangalore/Pune har han ikke hevet mange points hjem udenfor hjemmezonen. Eneste sejre i Europa er i Jerusalem challenger & Surbiton Challenger (græs).
Derudover kommer han fra tre store "snittere" i Asien udover Andujar kampen som du nævner, taber han også 2 & 2 Dzumhur, 3& 3 Norrie.
Der virker til at det er gået lidt for hurtigt, da du også har undladt alle dine gode stats i denne analyse. Der må være nogle stats fra Stebes seneste kampe i kvallen og Schnurs kampe i Asien.