18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Att: MadnessDK

Hej, op med humøret

Det er en ok ide at holde en lille pause for at viske tavlen ren, spil aldrig for at indhente det tabte for så går det galt.

Prøv at spille singler eller max doubler i stedet, statistikken siger at bookmakeren taber totalt når der bliver spillet singler og doubler, og vinder så snart der spilles tribler osv. Det er jo også derfor der mange steder ikke tillades spil på singler.
Hvis du skal spille tribler eller flere så lad vær med at være fokuseret på at alle kampe skal være samme dag.

Jeg har selv spillet i mange år, og hører til den gruppe der på årsbasis har stort overskud år efter år. Så kan man selvfølgelig diskutere hvad stort overskud er, men for mig er kr. ca. 7-8,000 pr. i måned i snit fint.

Lav en singel eller doubel dagligt (hvis der er nogle kampe der er ok, det er bestemt ikke hver dag der er det) Du kan så godt lave en kupon med mange kampe ved siden af, men lad den strække sig over mange dage, man må aldrig lade sig fokusere på at jeg hurtigt lige skal vinde kr. 5-10,000 i eftermiddag for det går galt hver gang.
Det var her lidt om mine egne erfaringer som jeg har benyttet mig af i mange år.
Prøv jeg tror det vil hjælpe dig.

10 Kommentar

Tilføj kommentar