18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

ATP - singler: Atlanta (USA), hardcourt optakt

7 kommentarer
2 Visninger
Atlanta er en af de mindre ATP-turneringer, som ikke får så meget opmærksomhed grundet dens placering i mellem Toronto- master, OL, og Cincinnati.

Det medfører også, at der kun deltager 2 spillere fra top 20.

Isner er favorit, og har vundet turneringen de seneste 3 år.
Hans største modstand skal findes i 2. seedet Kyrgios. Han sagens kan true Isner, men så skal mentale være på plads. Vi så senest i Toronto, hvor galt det kan gå for Kyrgios.

Isner har dog vundet deres 2 indbyrdes opgør, som begge fandt sted i 2015.


Andre bejler til titlen kunne være :

3.seedet Anderson, som viste flot kampgejst i Toronto ind til han stod over for Wawrinka. Han står til at møde Isner i SF. Disse to fyrtårne har mødt hinanden 12 gange, hvor Isner står noteret for 8 sejre, samt de 4 seneste opgør.

4. seedet Dolgopolov, som står til at skulle møde Kyrgios i SF. Dog har han været meget svingende de senest år. Kyrgios slog Dolgopolov 2-0 i starten af 2015.

Alle odds er tager fra bet365, og spillerede står noteret efter seedningen

John Isner 3,5
Nick Kyrgios 4
Kevin Anderson 5,5
Alexandr Dolgopolov 11
Fernando Verdasco 11
Guillermo García-López 26
Donald Young 21
Taylor Fritz 17



Derudover glæder jeg mig utroligt meget til at se Smith Austin i aktion i morgen, som har haft et utroligt godt år for The Bulldogs. Han møder Fritz i morgen kl 16. Fritz finder sig godt til rette på de amerikanske hardcourt baner, men har haft det lidt svært den seneste tid, og kun vunder 2 af de sidste 10 kampe

Jeg overvejer mindst et sæt til odds 6 hos tipico.
DS har odds 1.85 for + 6 partier


7 Kommentar

Tilføj kommentar