18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

AaB-Randers FC (16/09)

Tommy Shearer har lagt en analyse op på denne kamp.Analysens indledning:Landsholdspausen er overstået og nu kan den endelig stå på Superliga fodbold igen. AaB var nok lidt trætte af at holde pause, da de har været helt forrygende med 4 sejre i træk, mens Randers skuffede fælt mod Horsens, hvor de havde en masse chancer og fik annulleret et tvivlsomt mål og måtte forlade banen uden point.

AaB skal prøve at finde ind i samme rytme som inden pausen, da de spillede flot offensivt fodbold, hvor bl.a. talenterne Kusk, Helenius og Lucas Andersen imponerede. Andersen er solgt og jeg forventer at Jeppe Curth overtager hans plads, hvilket sagtens kan blive en succes, hvis han kan holde sig skadesfri.

Randers har Jonas Kamper, Remco Van Der Schaaf og Chris Sørensen i karantæne, alle 3 mand er mere eller mindre faste stamspillere på holdet, hvilket ligner en især defensiv svækkelse samt Jonas Kamper vil være en offensiv svækkelse.

Jeg synes at oddset er sat for højt i og med at over 2,5 mål giver i skrivende stund 1,80-1,83, hvorfor 1,85 er et fint spil. Som det har været indtil videre, så har AaB og Randers ingen problemer med at score, da begge mandskaber kun har forladt banen 1 ud af 8 gange uden at score.

Scandicbookmakers og Bet365 har 1,8 for samme spil.
Denne tråd er relateret til AaB - Randers FC

Tilføj kommentar