18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

AaB Ishockey-Frederikshavn White Hawks: kommentar

Flot analyse og kan ikke være mere enig!!

Jeg er så 100% Frederikshavn fans, så det gør jo ikke tippet dårligere når vi er enige:-)

Nordicbet er her sidst på aftenen kommet med markeds bedste odds på Ålborg -1,5 til odds 1,85!!!
Simpelthen et fantastisk spil og kanon odds!

Jeg har spillet handicap max indsats hos både BET365 og Nordicbet, og det er helt sikkert bettet falder tidligt.

Frederikshavn har som du er inde på fået en masse nye spillere fra udlandet efter de har mistet nogen af de største danske profiler op til i år. De har skuffet fælt i optakten og alle de kampe jeg har set ind til nu. Der er ingen tvivl om de får det hedt i sæsonpræmieren i aften mod topseedet Ålborg på deres hjemmebane og udsolgt!

Specielt med den flyvende start Ålborg fik Fredag aften med udesejren over mesterne fra Sønderjyske.
Ålborg ser virkelig skræmmende ud i år og jeg kan ikke tro det bliver til andet end guld. Som du er inde på blev Frederikshavn ydmyget i Ålborg for 3 uger siden 7-2. En kamp de kunne have tabt meget større og hvor man var i stærkeste opstillig!

Det samme var man pokalkampene inden mod liganes på papiret dårligste hold Herlev, hvor Frederikshavn taber 1-8 hjemme og 6-3 i Herlev! Godt nok pokal, men helt uhørte ciffer og nu har man mistet holdets bedste keeper Pisar, og så også erstatningen for ham under Lørdags træningen!

Det kommer til at gøre ondt i Ålborg i aften og frygter virkelig det værste.

Alt spil over 1,50 på handicapå mener jeg også er klar værdi...

Desuden fåes 1,85 på over 5,5 mål flere steder, som varmt kan spilles hvis oddset falder på handicap.

Held og lykke!

65 Kommentar

Tilføj kommentar