18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

A Murray - T Robredo 14/5

3,75 (ladbrokes) på Robredo er værd at smide en skilling på. Robredo har haft en helt ok start på det nye år, hvor han har spillet ganske stabilit med sejre over flere gode spillere. Hver gang han har spillet mod top 10 folk er han dog blevet sat på plads.

Murray startede året godt på hardcourt. På grus er denne hans trejde turnering i år. I den første, spillede han sig frem til semifinalen med en imponerende 2-0 sejr over davydenko i kvartfinalen. I Rom tabte han skuffende til en storspillende Monaco.

Det faktum at Murray ikke har spillet så meget på grus i år, at han tabte til Monaco i Rom 2 uger siden, at Robredo klart har en fordel på grus i forhold til Murray, samt det gode odds taler for at smide en skilling på Robredo. Det skal da også lige nævnes at Robredo fører 2-1 i indbyrdes opgør.

Tilføj kommentar