18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

2.Sæson af Odds-League !

Nu er det så blevet tid anden sæson af Odds-League.dk !

Efter en vellykket første runde netop er afsluttet med "JuleANDEN" som vinder af første præmien på 500,00 Kroner er vi nu klar til at afvikle anden sæson af Odds-League. Den nye turnering vil byde på en masse forbedringer og ændringer, disse ændringer er blevet lavet ud fra et spørgeskema besvaret af vores deltagere.

Den vel nok vigtigste ændring i turneringen er at beløbet på første præmien nu lyder på 1000,00 kroner. Vi har valgt udelukkende at forhøje første præmien, så der vil komme endnu flere satsninger og dermed endnu mere spænding.

Af mindre forbedringer kan nævnes, at fremover vil alle kampe være tilgængelige på siden 24 timer før kampstart, der vil derudover højst gå 12 timer inden en kamp vil blive afsluttet og som en lille bagatel kan det nævnes at håndbold nu er inddelt i "herre" og "dame".

Som en sidste ting vil jeg gerne nævne vores mulighed for bankoverførsel. Hvis folk ikke har mulighed for at betale via ens mobiltelefon, kan man blot overføre pengene via bankoverførsel. Til dette kan Odds-League tilbyde et 3 og 6 måneders abonnement, priserne er som følger:

3 Måneders abonnement:
20,000 fiktive kroner = 50,00 Kroner (10 Kroners besparelse)
30,000 fiktive kroner = 80,00 Kroner (10 Kroners besparelse)

6 Måneders abonnement:
20,000 fiktive kroner = 100,00 Kroner (20 Kroners besparelse)
30,000 fiktive kroner = 160,00 Kroner (20 Kroners besparelse)

Pengene skal indsættes på følgende konto:
Konto Nr. 6264464232
Reg Nr. 2261

Meget mere er der sådan set ikke at sige, andet end god fornøjelse til de deltagende. Hvis du skulle have glemt adressen til Odds-League, er den Odds-League.dk :)

(Turneringsstart: 5/10 2003)

3 Kommentar

Tilføj kommentar