18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

usa - danmark: holdopstilling her:

16 kommentarer
12 Visninger
Jesper Christiansen, FC København, er på mål med klubkammeraterne Lars Jacobsen som højre back og Michael Gravgaard som centerforsvarer. Den højre plads i midterforsvaret bliver tildelt Anders Møller Christensen med hans klubkammerat fra OB, Chris Sørensen, som venstre back.

Midtbanen udgøres af tre af truppens yngste spillere med 23-årige Rasmus Würtz, AaB, som kontrollerende på den defensive plads samt de to 21-årige William Kvist Jørgensen, FC København, og Niki Zimling, Esbjerg fB, i de offensive roller.

Til angrebet har trænerne valgt Peter Nymann, OB, og Simon Busk Poulsen, FC Midtjylland, på fløjene med Dennis Sørensen, FC Midtjylland, som forreste angriber.

I henhold til FIFAs regler kan der indskiftes op til seks markspillere i løbet af kampen.


Jeg tror på x2 til danmark, forsvaret 50% ser rigtigt godt ud og usa stiller hellere ikke just med de bedste tror jeg...??

16 Kommentar

Tilføj kommentar