18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Trinidad & Tobago - Guatemala

pick: 2
indsats 3/10
odds 2.30 Betsafe

Mit kendskab til begge hold er begrænset, derfor den lave indsats.

Guatemala har mulighed for at gå videre fra gruppen, dog kræver det nok en sejr for at være sikker, idet deres målscorer sandsynligvis ikke er god nok for at kunne kvalificere sig som bedste treer idet tilfælde de kun får uafgjort.

Trinidad stiller med et reservemandskab, pga. af nogle uoverensstemmelser imellem forbundet og de spillere der deltog ved VM sidste år. Hvilket har resulteret i to nederlag indtil videre El Salvador 1-2 og USA 0-2, USA stillede i denne kamp med reserverne og vandt ubesværet.

Baggrunden for mit forslag er, motivation. Trinidad har intet udover æren at spille for.

Endvidere har Guatemala formået at presse det formåede bedste US hold, da de tabte 0-1. hvor de specielt i 2.halvleg fik sat USA under pres, godt hjulpet af en udvisning til USA 15min før tid.
De vandt desuden 1-0 over El Salvador.

Jeg synes 2.30 for sejren ser godkendt ud.




Tilføj kommentar