18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Snooker UK-CHAMP 12-13/12

Har spillet disse to spillere som vindere af turneringen, og derfor tror jeg også på dem i deres næste runde kampe.
Jeg vælger at spille begge spiller i deres næste runde kampe dog ROS med HCP -2,5.

Maquire - Williams @1.60 Unibet

Som mun 2.favorit til titlen, og i glimrende form, synes jeg de @1.60 er ok betalt, forudser kampene forløbe i retning af hans kamp igår mod McCollugh, begge dygtige spillere men hvor Maquire vider hans form og klasse og vinder opgøret.

RO Sullivan - Cope (-2,5 @1.89) Pinnaclesports

ROS brugte første kamp til at prøve lidt af (specielt formen), og var bagud 2 gange, den ene gang 6-5 i første runde, men når presset er størst, og det virkelig gælder, tager han sig sammen og gørdet der skal gøres. Derimod var han fuldstændig ovelegen mod Mark King i sidste kamp (9-1), og man må sige formen er på vej.
Jamie Coop har spillet og spiller fantastisk, og har slpet et par rigtig gode mænd. Sidste runde i sidste og afgørende sæt og endte med at vinde 9-8.
Han for ikke de samme muligheder idag, da Ronnie kommer til at tage mange frames med 1 serie er mit bud.
Så at Cope ikke for over 6 partier mod ROS, synes jeg er meget muligt.

/TC

7 Kommentar

Tilføj kommentar