18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Rubin Kazan – Inter.

Rubin Kazan – Inter.

Jeg har kigget lidt på oddset på denne kamp, og faldt over Interwetten.com som pt. har odds 1.80 på udesejr.

Normalt er jeg ikke pjattet med at spille på italienske hold på udebane, men i denne kamp finder jeg værdi i spil på Inter.

Dette skal ses i lyset af, at Barcelona med stor sandsynlighed henter point hjemme mod Dynamo Kiev, og hvis Inter skal hænge fast i Barca, så skal der helst 3 point på kontoen i denne kamp.

Min chancevurdering hedder 20-23-57, dvs. en betvalue på 102,6 %.

Først tager vi lige stillingen i gruppe F:

Dynamo Kiev 3
Barcelona 1
Inter 1
Rubin Kazan 0

Efter første runde ligger Kiev nr. 1 efter deres 3-1 sejr hjemme over Rubin Kazan. I samme runde spillede Inter – Barca 0-0.

De to holds form:
I de sidste 3. kampe har Inter tabt ude til Sampdoria med 1-0. Slået Napoli 3-1 hjemme, og slået Calgari 2-1 på udebane.

I samme periode har Rubin tabt med 3-1 ude til Dynamo Kiev, spillet 0-0 ude mod Tomsk (nr. 13 i ligaen) og tabt 1-2 hjemme til Amkar (nr. 12 i ligaen).
Rubin Kazan ligger pt. 1´er i den russiske liga.

Jeg hæfter mig ved de sidste 2. kampe, uden dog at have set dem, men det tyder på at Rubin måske ikke er helt så velspillende for tiden.
Dette, kombineret med Inter’s trup til dette møde fører til, at jeg tror Inter hiver en sejr i denne kamp.

Inter har følgende spillere med til Rusland (sakset fra Inter’s egen hjemmeside):

Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni.

Defenders: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon.

Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 Rene Krhin, 19 Esteban Cambiasso, 30 Alessandro Amantino Mancini.

Strikers: 9 Samuel Eto´o, 22 Diego Milito, 45 Mario Balotelli.

For mig at se er Inter i noget nær stærkeste opstilling, og mon ikke de kan få puttet ét enkelt eller 2 mål i kassen. I betragtning af, at Kiev formåede at score 3 gange mod Rubin, så bør et Inter hold med Eto’o i front også kunne hive en sejr hjem.

Jeg vil dog personligt ikke spille denne kamp til meget under 1.80, da det immervæk er et italiensk hold på udebane vi taler om.

Da jeg ingen viden har om Rubin Kazans hold, andet end hvad der står på Wikipedia , så vil jeg ikke forsøge at analysere deres trup.
Men – hvis nogen ligger inde med viden om den russiske liga og nærmere bestemt Rubin Kazan, så byd endelig ind til dette spilleforslag.

Mvh.

Deeds….

2 Kommentar

Tilføj kommentar