Jeg har I et stykke tid spillet trippler og doubler som de fleste vel har prøvet og gjorde i starten. Problemet med det er bare at der ikke er overskud i det. Nu har jeg bestemt mig for at jeg vil prøve at lave overskud. Det behøves ikke at være et højt beløb. Der skal bare være plus på kontoen. Min viden omkring sport i forhold til odds er ikke særlig stor, så derfor har jeg fulgt diverse eksperters råd og kigget i forskellige grupper på facebook. Jeg har nu læst en del om seriøs betting og hvad der skal til for at skabe overskud. Dog skal det lige slås fast at det ikke er seriøs betting jeg er ude i. Det er ikke noget med at jeg vil skabe et kæmpe overskud eller noget som helst. Vil som sagt bare gerne prøve at have plus på kontoen og holde det som en hobby/fritidsinteresse. Jeg har tænkt på at sætte 1000 kr. ind på min konto og så smide 3% af min bankroll på singler. Derudover vil jeg holde regnskab med hvert eneste spil, hvilket jeg har et godt excel ark til som regner hitrate, tilbagebetalingsprocent, bankroll, gevinst osv ud for mig. Nu er mit spørgsmål så til jer om 1000 kr er nok hvor jeg smider 3% af hver gang på singler (30 kr. ca. – alt efter bankroll). Lige nu er jeg som sagt ligeglad med hvor meget overskud der bliver, bare der bliver noget. Så kan det godt være at jeg senere hen vil tjene noget på det, men kan man godt begynde at bygge sin bankroll stille og roligt op med 1000 kr. som en start? En anden ting er at min viden omkring sport i forhold til odds som sagt er begrænset. Så vil det være okay at følge folks og eksperters råd. Altså at sammenligne dem. Der er altid nogle gengangere som skulle være ”sikre”. Jeg har også set at der er nogle som betaler eksperter for deres råd, men kan det betale sig når det er så små beløb jeg skal spille med og kan det generelt betale sig? Sideløbende vil jeg prøve at specificere mig inden for en bestemt liga, så jeg måske engang kan tjene lidt på den. Forslag modtages gerne!
Jeg har I et stykke tid spillet trippler og doubler som de fleste vel har prøvet og gjorde i starten. Problemet med det er bare at der ikke er overskud i det. Nu har jeg bestemt mig for at jeg vil prøve at lave overskud. Det behøves ikke at være et højt beløb. Der skal bare være plus på kontoen. Min viden omkring sport i forhold til odds er ikke særlig stor, så derfor har jeg fulgt diverse eksperters råd og kigget i forskellige grupper på facebook.
Jeg har nu læst en del om seriøs betting og hvad der skal til for at skabe overskud. Dog skal det lige slås fast at det ikke er seriøs betting jeg er ude i. Det er ikke noget med at jeg vil skabe et kæmpe overskud eller noget som helst. Vil som sagt bare gerne prøve at have plus på kontoen og holde det som en hobby/fritidsinteresse. Jeg har tænkt på at sætte 1000 kr. ind på min konto og så smide 3% af min bankroll på singler. Derudover vil jeg holde regnskab med hvert eneste spil, hvilket jeg har et godt excel ark til som regner hitrate, tilbagebetalingsprocent, bankroll, gevinst osv ud for mig.
Nu er mit spørgsmål så til jer om 1000 kr er nok hvor jeg smider 3% af hver gang på singler (30 kr. ca. – alt efter bankroll). Lige nu er jeg som sagt ligeglad med hvor meget overskud der bliver, bare der bliver noget. Så kan det godt være at jeg senere hen vil tjene noget på det, men kan man godt begynde at bygge sin bankroll stille og roligt op med 1000 kr. som en start?
En anden ting er at min viden omkring sport i forhold til odds som sagt er begrænset. Så vil det være okay at følge folks og eksperters råd. Altså at sammenligne dem. Der er altid nogle gengangere som skulle være ”sikre”. Jeg har også set at der er nogle som betaler eksperter for deres råd, men kan det betale sig når det er så små beløb jeg skal spille med og kan det generelt betale sig? Sideløbende vil jeg prøve at specificere mig inden for en bestemt liga, så jeg måske engang kan tjene lidt på den. Forslag modtages gerne!
Ps. har læst disse ”ti gyldne råd” plussiden.dk/lars/spil/diverse…
Hilsen Emil