18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Brøndby og deres økonomi

Brøndby har endnu engang overskredet deres budgetter og formået at bruge flere penge end man oprindeligt havde i tankerne. Gad vide om der er nogen klubber derude der malker penge på at Brøndby er presset til at skulle levere fra pressen og fansenes side og derved skal handle.

Men hvorfor føler Brøndby sig presset til at skulle hente yderligere spillere som Hasani og Szymanowski som ikke umiddelbart forbedre dem væsentligt her og nu. Forstår slet ikke at man overskrider budgetterne igen igen for at få, i mine øjne, marginal spillere.

Kun mig der tænker at det er totalt at pisse på de investorer som har smidt penge efter klubben ved for eksempel seneste aktieemision?

Kilde: http://epn.dk/brancher/underho…

3 Kommentar

Tilføj kommentar