18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

ATT: Betxpert - Ang. Chat diciplinen!

Til rette vedkommende

Nu har jeg været en ivrig bruger af Betxpert igennem længere, også meget før jeg oprettede en profil. Bruger dog stadig siden rigtig meget da jeg anser den for at være DKs bedste.

MEN!

Chatten har på det sidste virkelig udviklet sig til en børnehave på det sidste. Jeg håber inderligt at i vil holde øje med chatten i en periode. Der er folk derinde som simpelthen ikke bruger funktionen til det den er lavet.

Jeg snakker her om konstante regelbrud, barnlige kommentarer, direkte provokationer osv.

Det kræver ikke engang mere end at finde de log-filer frem for de sidste par dage for at se hvem de er.

Men jeg vil med glæde skrive ned hvem jeg synes det drejer sig om. Det kan selvfølgelig være individuelt hvem folk mener bryder reglerne eller ej. Men generelt synes jeg at X og Y er de to som konstant kommer med intetsigende indlæg og direkte uintelligente kommentarer.

Er det noget der vil blive taget hånd om?

PS. Lad mig med det samme sige at dette indlæg ikke er lavet for at lege politimand. Jeg synes at alle skal være velkomne i chatten. Men med det formål at snakke betting og sport og ikke alt muligt andet som kan gøres på ofir chat.

Edderkoppen

9 Kommentar

Tilføj kommentar