18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

St. Gallen-Luzern (Sanderf): kommentar

Sig mig læser du overhovedet din tekst igennem inden du poster den?

Du skriver:

"Desuden ser det ud til, at de to offensive motorer i St. Gallen, Moreno Costanzo og Moreno Merenda er kommet igang igen" - Så går man jo ud fra at de spiller godt for tiden, og har scoret, men så skriver du:

"Efter en periode, hvor de to angribere ikke har scoret, har Merenda været bænket og overladet pladsen til Frick. Nu er der endelig hård kamp i offensiven, hvor flere spillere har vist gode takter på det seneste - og måske er Merenda tilbage" - Okay, han har vist gode takter fra bænken, eller hvordan skal det forståes?

Senere skriver du:
"På egen bane er Luzern bedst spillende og har da også vundet flest kampe hjemme, mens holdet spiller for mange uafgjorte kampe på fremmed græs. Jeg tror det sker igen." - hvis du tror de spiller uafgjort, hvorfor spiller du så ikke på det?

GL
T
Denne tråd er relateret til St. Gallen - Luzern

3 Kommentar

Tilføj kommentar