18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Freiburg-Osnabrück (Motorsav): kommentar

Det er ufatteligt!

Tror lige jeg springer alt der hedder favorit -1 og -1,25 over det næste stykke tid. De vinder sikkert engang i mellem, men jeg kan ikke ramme dem!

Det kan heller ikke være rigtigt at hold der spiller om oprykning til bundesligaen, taktisk bliver udstillet af hold der kæmper om at undgå nedrykning. Herunder også Köln-St.Pauli

Augsburg har vist sig holdbar. Men det bliver interessant at se om oddsene på dem er det samme.

Det bliver en interessant 2BL, Fürth og Hoffenheim blev den øverste halvdels store vindere, i det de var de eneste der formåede at vinde. Hvor jeg tvivler på at Fürth kam rykke op, så kan Hoffenheim godt gå hen og blive en seriøs oprykningskanditat. Köln kommer også til at kæmpe mere end de har lyst til. Det samme gælder også Gladbach, der i øvrigt har Hoffenheim og Mainz i de næste par kampe! Mainz burde alene via deres 9 manglende hjemmekampe, være sikret en oprykningsplads.

Håber jeg får lidt bedre ram på 2BL i fremtiden.
Denne tråd er relateret til Freiburg - Osnabrück

Tilføj kommentar