18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Facundo Bagnis - Lamine Ouahab (yeswecan)

Ved ikke hvor stor en faktor varmen er. Bagnis er vel lige så vant til varmen som Ouahab. Han har spillet alle sine kampe i denne sæson på grus i Sydamerika, i de danske vintermåneder, altså de argentinske og brasilianske sommermåneder, så jeg tvivler på han er mindre hjemmevant end Ouahab. Bortset fra det, så er varmen nu ikke så slem igen i Marrakech i april.

Ouahab er dog altid farlig i de her turneringer på hjemmebane og han vil i hvert fald gøre sit.

Ift rangering, så er det måske vigtigt at understrege, at det er væsentlig lettere at gå fra 600 til 320 end det er at gå fra 100 og op

Ift selve analysen, så kunne det være godt med nogle bullet points der ridser argumenterne for og imod op, så det ikke bare er en lang smøre - mest for overskuelighedens skyld.

Denne tråd er relateret til Facundo Bagnis - Lamine Ouahab

2 Kommentar

Tilføj kommentar