18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Alistair Overeem - Travis Browne (The Darkhorse)

hvis du ser Reem vs Lesnar indvejningerne og Reem s Bigfoot, så er det en markant "blødere" reem at se på.. Mange mener at testotoronforhøjelsen var en stor del af denne fysik, og han blev snuppet med 14-1 og tilladt er 6-1 og man skal nok spise meget hestekød for at være så meget over ;).. Alistair gassede også imod Bigfoot.. Men vandt dog overbevisende indtil der.. dog er det naturligt at heavyweights gasser.. Browne har heller ikke for god kondition..

Og ja, tit og ofte jo mere erfaring, jo bedre, men mnge gange er det også en decideret ulempe. Specielt hvis du er blevet slået ud meget, og har haft tætte frem og tilbage kampe.. Og Reem har altså ligget bevistløs en del gange, og har tappet til strikes i Pride, kan ikke lige huske hvem imod, men kan huske han gav op, hvilket er en stor bekymrende faktor til om jeg vil smide penge på ham.. og har været det for mig i alle hans kampe i UFC.. kan også huske en hvor han decideret vender ryggen til modstanderen, kigger tilbage, og bliver KOet bagfra :D

Men jeg mener ligeledes at Reems striking er længder bedre en Brownes..

Men der vil altså stadig være den chance for at Browne får det KO, og af den årsag, samt Reems sidste kamp, var den første "off the juice"og blev så KOet brutalt.. så tror jeg bare jeg vil læne mig tilbage og se 1 KÆMPE mand blive slået ud af en anden KÆMPE mand! :)
Denne tråd er relateret til Alistair Overeem - Travis Browne

6 Kommentar

Tilføj kommentar