Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 20-20-60%
- Betvalue
- 4126%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
Zilina er i opløsning - økonomien hænger i laser og flere af spillerne har ikke fået løn i 4 måneder. I mandags var man derfor nødsaget til at acceptere at ens 2 topscorere forlod klubben. Den ene af dem Peter Klouda endte hos dagens modstander Poprad, hvor han også var topscorer sidste sæson.
Poprad har efter en svag sæsonstart fået gang i skøjterne og med tilgangen af Klouda og de tidligere NHL stjerner Ladislav Nagy og Lubos Bartecko, har holdet spillet fremragende de sidste par uger. Man har vundet 4 ud af de sidste 6 og spillet storrt set lige op med både Slovan Bratislava og Kosice, som er ligaens 2 storhold. Man har dog indtil videre ikke formået at hente en sejr i ordinær tid på udebane.
Zilina har spillet godt hjemme og skidt ude og for bare en uge siden, havde odds sat fornuftigt ud for bookmakerne. Men med den manglende firepower i front hos Zilina og tilgangen hos Poprad, har jeg svært ved at se hjemmeholdet have store chancer for at tage point.
Ud over 2-tallet tager jeg selv en lidt satset variant hos Paddy Power, som hedder 5-måls sejr til Poprad til odds 23.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar