Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
NBA
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 40-0-60%
- Betvalue
- 3114%
- Spilbar ned til odds
- 2,50
Washington Wizards har lige spillet mod Indiana Pacers, så nu bliver det lige et revanche opgør her 24 timer senere, igen med Wizards på hjemmebane.
Washington nappede den sidste kamp 112-05
Kan de gøre det igen? jeg har valgt og tro på de kan vinde med mindst 6 point hjemme igen til et pænt højt odds på 2,85.
Men er det ikke bare et helt tilfældigt "pick" fordi de vandt i går? - nej....
Washington Wizards har ikke været gode i denne sæson, men i skrivende stund har Indiana været lige så ringe - begge hold har kun vundet 15 kampe ud af 54 for Washington og 56 for Indiana.
Washington er igang med et spændende projekt - de har lige skrevet historie med den yngste starting line-up i NBAs historie. 20,64 i gennemsnit fra de 5 spillere der startede.
De har vist sig at bedre til at angribe end forsvare. De har lige tradede både Trae Young og Anthony Davis, hvilket gør dette hold ufatteligt interessant, når de altså kommer tilbage fra skader. Men så får de lige præcis det de har brug for, en erfarende spiller til at styre spillet og deres bigman, kombineret med fremtidens unge talenter.
Men tilbage til dagens pick - Indiana har Pascal Siakam ude, som den lidt nyere på deres uendelige skadesliste - og han er bare en vigtig person på det Indiana hold.
Jeg tror Washington napper sejren igen, men jeg går op i handicap, for de kan lige så godt vinde med 6 eller 12 som de kan vinde med 1 - og jeg jagter det højere odds, og så er det bare synd hvis det kikser - men jeg synes der er værdi at hente.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar