18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Washington Capitals - Philadelphia Flyers: 1

Spiltip af Morten Thøger den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2)
50-20-30%
Betvalue
3112.5%
Spilbar ned til odds
2.00
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Moralen og humøret ligger helt sikkert hos Caps inden denne kamp. Caps vandt den første kamp med 5-4 i en kamp, der bølgede frem og tilbage. Igen ser jeg hjemmebanen som en fordel og når først Alexander Ovechkin er i gang, så bliver han svær at stoppe.
Expekt ligger over resten af markedet med de 2,25.




Første kamp- 5-4 til Caps

Inden 3. periode af den første kamp første Flyers med 4-2 og havde fint styr på specielt Alexander Ovechkin. Men lige pludselig gik OV & Co amok og scorede 3 gange, hvilket fik Verizon Center op på mærkerne.

Som sagt så havde Flyers fint fat i Caps og specielt Daniel Briere og Vaclav Prospal spillede flot. Men det var altså den 3. periode der blev udslagsgivende. Flyers havde sølle 3 skud på mål i den periode og blev totalt udspillet.


Dagens kamp

Det er aldrig let at spå om noget inden for sport og spil, men jeg kunne forstille mig at Caps kommer væltende ud fra start. De har uden tvivl den bedste moral og skal ud og forsvare deres hjemmebane.

Verizon Center har ikke haft playoff hockey i mange år, så de er klar til kamp i Washington. Det er uden tvivl til Caps fordel, at de har en ekstra "spiller" i publikummet.

Med en Alexander Ovechkin i form, en god hjemmebane og et Caps hold med megen selvtillid, har jeg meget svært ved at se hvad Flyers kan stille op i denne kamp.
Hvis Flyers skal få noget ud af denne kamp skal Mike Richards mere med i kampen end har var i den første. Det samme skal goalie Martin Biron, der ikke havde sin bedste dag.

Injuries (Alle Flyers spillere)

Randy Jones (D) - Missed game at Washington on Friday recovering from the flu...Is on a day-to-day basis.

Simon Gagne (LW) - Missed game at Washington on Friday due a mild concussion sustained at Pittsburgh on Feb. 10...Will be out of action indefinitely.

Derian Hatcher (D) - Missed game at Washington on Friday recovering from a fracture of his right tibia at Boston...Will be out of action indefinitely.

Patrick Thoresen (LW) - Sustained a groin injury at Washington on Friday...Is on a day-to-day basis.

Flere tips

Ekspert Debrecen - F.C. København
6 aug 19:00
Betvalue
1105%
1.82Campobet
Ekspert Ajax - Shelbourne
6 aug 20:00
Betvalue
2108%
2.05Betano
Ekspert Valur - FC Nordsjælland
6 aug 20:30
Betvalue
1103%
1.67Campobet
Ekspert Lugano - NSÍ Runavík
6 aug 20:30
Betvalue
2107%
1.65Betano
Ekspert Bohemian FC - FC Midtjylland
6 aug 20:45
Betvalue
1105%
1.82Campobet
Ekspert AZ Alkmaar - ADO Den Haag
8 aug 21:00
Betvalue
1105%
1.70Betano
Ekspert Nedrykning Serie A
23 aug 18:30
Betvalue
3117%
1.95Betano
Ekspert Super Bowl LXI
10 sep 02:20 3 kommentarer
Betvalue
5140%
70.00Betsson
Ekspert Carolina Panthers sæson sejre
10 sep 02:20
Betvalue
1103%
1.75Unibet
Ekspert NFC South Division winner
10 sep 02:20
Betvalue
2106%
3.80Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.